Maszyny rolnicze

Rozrzutniki i rozsiewacze TEBBE

Od lat rozrzutniki TEBBE są uważane za najnowocześniejsze i najtrwalsze maszyny na rynku europejskim. Wciąż rosnące wymagania dotyczące równomierności roztrząsania, bezawaryjnej pracy i rocznej wydajności od 2000 m³ do 50000 m³ mogą zostać spełnione tylko przez rozrzutniki, które dorównują pod względem konstrukcji i trwałości maszynom budowlanym. Są to maszyny o dużej wytrzymałości i zwartej konstrukcji, przystosowane do ciężkiej pracy w rolnictwie.

TEBBE… maszyny dla profesjonalistów

Przy użyciu wszystkich rozrzutników marki TEBBE można układać obornik lub kompost w pryzmach. Cały stół rozrzucający można łatwo i szybko zdemontować.

We wszystkich rozrzutnikach i rozsiewaczach TEBBE wały rozdrabniające i talerze rozsiewające są standardowo zabezpieczone wolnobiegowym sprzęgłem przeciążeniowym.

Kto dużo pracuje używa TEBBE

Okresy zbioru stają się coraz krótsze, a wydajność maszyn żniwnych wciąż się zwiększa. W przypadku przedsiębiorstw usługowych oznacza to, że potrzebują dużego i wydajnego parku maszynowego, który jest wykorzystywany w ciągu roku przez coraz krótszy okres. Z tego powodu firma TEBBE opracowała nadwozia wymienne dla podwozi typu tandem i tridem. Jedno podwozie dla różnych nadwozi. Nadwozia są unoszone i opuszczane za pomocą siłowników dwustronnego działania. Prosta, ciągła rama podwozia TEBBE zapewnia optymalne warunki również do zastosowania nadwozi innych firm. Wszystkie przewody hydrauliczne są umieszczone w podwoziu albo w nadwoziach i nie potrzeba ich odkręcać albo odłączać. Ciężkie zamknięcia typu kontenerowego gwarantują szybką wymianę nadwozi.

TEBBE jest w całej Europie czołowym producentem nadwozi do roztrząsaczy i samojezdnych maszyn roboczych oraz różnych pojazdów bazowych. Przy dokonywaniu inwestycji o tym rzędzie wielkości wyraźna staje się dominująca pozycja rynkowa roztrząsaczy TEBBE. Rozrzutniki TEBBE są montowane na wszystkich typach samochodów ciężarowych. Połączenie samochodu ciężarowego z rozrzutnikiem i przyczepą niskopodwoziową zapewniają szybkie i niezależne zastosowanie na drodze i na polu. Nadwozia na samojezdnych maszynach roboczych są wykonywane jako montowane na stałe albo jako nadwozia wymienne. Nadwozia wymienne są ryglowane zamknięciami typu kontenerowego i unoszone za pomocą siłowników hydraulicznych.