Każdy hodowca dużych stad doskonale wie, jak ważne jest podgarnianie paszy na stole paszowym. Wykonywanie tego ręcznie jest bardzo czasochłonne, a podczas żniw czy zasiewów bywa niestety pomijane. Częste podgarnianie paszy jest jednak niezbędne do zachowania prawidłowego zdrowia i produkcyjności zwierząt. Dlatego warto zastanowić się nad automatycznym podgarniaczem paszy.

Podajnik paszy od firmy WASSERBAUER

Samojezdny podajnik paszy Butler Gold firmy WASSERBAUER jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli dużych stad i obór. Jest jedynym tego typu urządzeniem, które nie ugniata paszy. Pozostałe samojezdne podajniki przez dosuwanie lub popychanie paszy ugniatają ją, co ma niekorzystny wpływ na jej jakość oraz spożycie.
Ślimakowy podgarniacz paszy WASSERBAUER został zaprojektowany w taki sposób, że podawana przez niego pasza zachowuje świeżość i swoją strukturę. Ślimak podaje do stołu spulchnioną i wymieszaną paszę oraz dokładnie czyści korytarz paszowy.

Automatyczny podajnik paszy WASSERBAUER - budowa

Automatyczny podajnik paszy firmy WASSERBAUER łączy w sobie zalety ślimakowego podgarniacza do paszy oraz automatycznej pracy. Został wyposażony w bezszczotkowe silniki, a energia potrzebna do zasilania jest magazynowana przez dwa bezobsługowe akumulatory o pojemności 105 Ah. Pozwala to na pokonanie nawet 30 przejazdów.

Podgarniacz paszy Butler Gold jest ładowany automatyczne. Podajnik paszy najeżdża na stację ładującą i zatrzymuje się na dwóch stykach o grubości 3 mm, po której mogą przejeżdżać urządzenia gospodarcze.

Automatyczny podajnik paszy Butler Gold ma ładny, nowoczesny design. Waży 700 kg. Jego wymiary to: 2000 mm x 1100 mm x 850 mm.

Obsługa ślimakowego podajnika paszy Butler Gold

Obsługa samojezdnego podajnika paszy Butler Gold jest prosta i intuicyjna, a sterowanie odbywa się za pomocą panelu sterowania wyposażonego w 10-calowy ekran. W przypadku większych wymagań możliwość obsługi przez dodatkowe urządzenia i aplikacje (PC, tablet, smartfon, za pomocą SMS).

Producent WASSERBAUER zapewnia stały, zdalny nadzór nad aplikacją, a w razie konieczności dokonuje optymalizacji i koniecznych zmian. Układ sterowania ślimakowego podgarniacza paszy Butler Gold jest wodoodporny i gotowy do pracy nawet w surowych warunkach.

Adaptacja i praca samojezdnego podajnika paszy Butler Gold

Butler Gold może zostać szybko i łatwo wprowadzone do każdej obory, nie wymaga przy tym dużych nakładów pracy związanej z jego adaptacją. Ścieżkę pracy robota wyznaczają magnesy o średnicy 4 mm, zamocowane w podłodze co 2 m.

Jeśli praca automatycznego podgarniacza paszy WASSERBAUER koliduje z innymi czynnościami, za pomocą jednego przycisku możemy go wyprowadzić z obory. Co więcej, Butler Gold nie jest powiązany z prowadnicami ani innymi konstrukcjami, może jednocześnie samodzielnie obsługiwać kilka obór. Bez trudu pokonuje wzniesienia, nie ma też problemu z korytarzami nieliniowymi.

Podajniki paszy oszczędzają Twój czas i energię

Zaletą podajników paszy jest ich stała dyspozycyjność i gotowość do pracy. Mogą pracować w każdych godzinach, w jakich tylko zostaną zaprogramowane, nawet nocą. Wyposażenie gospodarstwa w tego typu urządzenie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który może zostać przeznaczony na pozostałe czynności gospodarcze.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem samojezdnego podajnika paszy Bulter Gold firmy WASSERBAUER skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy ułatwić transport gnojowicy w Twoim gospodarstwie.