Rozrzutniki obornika należą do podstawowych maszyn wykorzystywanych w gospodarstwach rolniczych. Służą do rozwożenia, rozdrabiania oraz do równomiernego rozrzucania obornika na pole. Rozrzutnik może również służyć do nawożenia upraw następującymi nawozami naturalnymi: kompost, świeża masa roślinna czy torf.

Po zdemontowaniu wałów rozdrabniających i rozrzucających obornik na polu (tzw. adapteru) oraz po zamontowaniu specjalnych burt, rozrzutnik może służyć jako przyczepa objętościowa. Dzięki temu zyskuje nowe, uniwersalne zastosowanie w gospodarstwie i może służyć nam przez cały rok.

Wybór rozrzutnika obornika

Zakup rozrzutnika do obornika to niestety duży wydatek. Ale maszyna ta będzie służyła nam przez wiele lat – nie tylko jako rozrzutnik, ale także jako przyczepa objętościowa. Warto więc zastanowić się, jaki produkt będzie dla nas odpowiedni – ile osi wybrać, jaką ładowność, czy potrzebne jest jakieś dodatkowe wyposażenie. Wszystko po to, aby wybrać najlepszy model na długie lata.

W naszej ofercie posiadamy dwa rozrzutniki firmy TEBBE:
Rozrzutnik TEBBE Tandem o ładowności na poziomie 12 – 22 t/ 12 – 21 m3
Rozrzutnik TEBBE Tridem o ładowności na poziomie 32 t/24 m3

Rozrzutnik obornika TEBBE

Rozrzutniki uniwersalne TEBBE od wielu lat są uznawane za najnowocześniejsze i najbardziej stabilne maszyny na rynku europejskim. Od lat pracują w gospodarstwach naszych klientów. Rozrzutniki oborników firmy TEBBE są małowymiarowymi i wysokowydajnymi maszynami. Montaż jednostek zmiennych jest szybki i łatwy.

Niewątpliwą zaletą rozrzutników obornika TEBBE jest nisko położony środek ciężkości oraz nisko ustawiona powierzchnia ładująco-podająca. Rozrzutniki TEBBE posiadają duży zakres rozsiewu/wyrzutu, co przekłada się na dużą wydajność pracy – roztrząsania i rozsiewania. To zalety, który nie sposób znaleźć w innych tego typu maszynach.

Rozrzutniki obornika TEBBE wykonane są z solidnych, wysokiej jakości materiałów. Agresywne walce szarpiące mają przymocowane śruby ze stopu i utwardzone ostrza robocze. Dzięki temu uzyskujemy optymalne rozdrobnienie obornika przy wysokiej zdolności przerobowej.

Przyczepa objętościowa TEBBE

Po zdjęciu walców rozdrabniających oraz zamontowaniu specjalnych burt rozrzutnik obornika zostaje przekształcony w przyczepę objętościową. Przyczepa objętościowa może służyć do przewozu różnego rodzaju zbóż i plonów. Wysoka ładowność maszyn firmy TEBBE pozwala na jednorazowy przewóz dużych ilości surowców. Jest to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy.
W toku produkcyjnym nadwozie oraz podwozie rozrzutnika obornika TEBBE poddawane są obróbce strumieniowej, a całość jest gruntowana oraz pokrywana lakierem. Konstrukcja jest więc odpowiednio zabezpieczona i odporna przed szkodliwym działaniem środowiska.

Jeśli wciąż nie wiesz, jaki rozrzutnik firmy TEBBE wybrać, skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy z przyjemnością podadzą Ci więcej szczegółów oraz podpowiedzą, który produkt będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy ułatwić transport gnojowicy w Twoim gospodarstwie.