Regularne mieszanie zawartości zbiornika na gnojówkę jest bardzo ważne z kilku powodów – zapobiega rozwarstwieniu się gnojówki i gromadzeniu się cząstek stałych na dnie. Co więcej, regularne używanie mieszadeł do gnojowicy zapobiega powstaniu kożucha ograniczającego dostęp powietrza, dzięki czemu nie zachodzą niekorzystne przemiany beztlenowe. Mieszadła do gnojowicy są odpowiedzialne także za rozdrabianie cząstek stałych takich jak resztek folii czy słomy, które czasami trafiają do zbiornika. Gnojowicę należy więc regularnie miksować za pomocą mieszadeł śmigłowych bądź elektrycznych.

Mieszadła ciągnikowe

Budowa mieszadła śmigłowego do gnojowicy jest bardzo prosta. Zazwyczaj składa się z ramy, wałka i napędzanej przez niego śruby. Mieszadła te podłączone do ciągnika, a część odpowiedzialna za mieszanie jest zatapiana w zbiorniku.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć kilka rodzajów zatapialnych mieszadeł ciągnikowych do gnojowicy firmy BRAND.

Mikser gnojowicy BRAND napędzany wałem przegubowym. Przegubowy mikser gnojowicy BRAND posiada 2 silniki hydrauliczne w ramie nośnej, mieszadło proste i stabilny, 3-punktowy koziołek obrotowy. Przegubowy mikser gnojowicy BRAND ma hydrauliczny układ uruchamiający, pierścień mieszadła 700×700 i wytrzymałe złącze kołnierzowe. Na każdym złączu kołnierzowym miksery zostały wyposażone w solidne, przykręcane kołnierzowo ułożyskowanie.

Przegubowy mikser gnojowicy BRAND napędzany wałem przegubowym. Stabilne mieszadło do gnojowicy o modułowej konstrukcji ze sterowaniem synchronicznym. Mikser przegubowy gnojowicy BRAND ma funkcjonalny przegub, stabilne złącze kołnierzowe i ułożyskowanie. Komfortowe, mobilne, łatwe w obsłudze i konserwacji.

Mieszadło BRAND 3 m o konstrukcji segmentowej z przymocowanym kołnierzowo koziołkiem 3-punktowym i składanym mieszadłem łopatkowym.

Mikser BRAND napędzany z wału przegubowego ze składanym koziołkiem jarzma oraz automatyczną blokadą.

W swojej ofercie mamy również mieszadła łopatkowe firmy BRAND o średnicach: 45 cm, 50 cm, 55 cm, 60 cm (standard), 65 cm albo 70 cm. Mieszadła łopatkowe BRAND, w zależności od budowy, służą do zasysania albo tłoczenia.

Elektryczne mieszadła do gnojowicy

Elektryczne mieszadła do gnojowicy są używane do mieszania gnojowicy w kanałach, wewnątrz oraz na zewnątrz budynków gospodarczych.

Urządzenia mogą być stosowane w wielkich kanałach oraz zbiornikach magazynowych gnojowicy.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem mieszadła do gnojowicy firmy BRAND, zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy udzielą szczegółowych informacji oraz pomogą dobrać odpowiednie urządzenie.

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć m.in. następujące produkty:

Mobilny mikser szczelinowy BRAND – służy do miksowania gnojowicy w kanałach. Mikser szczelinowy BRAND posiada samoczynny wyłącznik silnikowy i wyzwalacz ponadnapięciowym. Mieszadło szczelinowe jest wyposażone w mocne łopatki i miecze ze stali nierdzewnej.

Mikser kanałowy BRAND znajdzie zastosowanie zarówno w głębokich, jak i szczególnie płytkich kanałach i zbiornikach. Jest poręczny i wydajny. Mieszadło szczelinowe służy do mieszania i miksowania gnojowicy w kanałach podrusztowych obory.

Mikser podrusztowy – służy do mieszania gnojowicy w kanałach podrusztowych w chlewniach i oborach.

index1

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy ułatwić transport gnojowicy w Twoim gospodarstwie.