Zasiew poplonów ścierniskowych jest popularnym sposobem na wzbogacenie gleby w substancje organiczne i sole mineralne. Jest to, obok gnojowicy i gnojówki, kolejny naturalny sposób na uzyskanie wysokiej jakości plonów. Istnieją także inne sposoby nawożenia – rozsiew wapna czy nawozów sztucznych. Niezależnie od tego, jaki rodzaj nawozów chcemy rozsiać, przyda nam się odpowiedni siewnik do nawozów.

Przy sezonowych związanych z zasiewem bardzo pomocne mogą okazać się rozsiewacze LEHNER. To małe, sprytne urządzenia, które służą do wysiewu traw i międzyplonów – gorczycy, rzepaku czy facelii. Rozsiewacz LEHNER może być wykorzystany także do rozsiewu nawozów sztucznych oraz przynęt na myszy i ślimaki. Dzięki rozsiewaczom firmy LEHNER wszystkie te substancje mogą być dokładnie dozowane i rozsypywane, a cały proces rozsiewu jest szybki i ekonomiczny.

W naszej ofercie posiadamy kilka rodzajów rozsiewaczy LEHNER.

Rozsiewacz LEHNER SuperVario

Rozsiewacz LEHNER SuperVario to uniwersalny rozsiewacz, z wytrzymałym silnikiem elektrycznym 12 V. Posiada przezroczysty pojemnik oraz ujście resztek, dzięki czemu można go bardzo wygodnie opróżniać. Bezstopniowy zasięg rozpylania – od 2 do 24 m, w zależności od rozsiewanego materiału.

Rozsiewacz SuperVario jest sterowany komputerowo z kabiny kierowcy. Panel sterowania wyposażony w różne funkcje monitorowania. Zawór i tarcza rozsiewająca wykonane ze stali nierdzewnej. Rozsiewacz LEHNER SuperVario może być zainstalowany praktycznie we wszystkich pojazdach rolniczych. Pojemność do wyboru – 70 l, 110 l oraz 170 l.

Rozsiewacz LEHNER VENTO

Rozsiewacz LEHNER VENTO to wydajny, pneumatyczny rozsiewacz z regulowanym bezstopniowo wentylatorem o mocy 12 V. Wyposażony w zbiornik do opróżniania resztek, mieszadło ze wskaźnikiem pustego zasobnika oraz duży wyświetlacz graficzny. Obrotowy wał podajnika można szybko i łatwo zmienić, dostosowując go do rozmiaru granulatu.

Rozsiewacz VENTO, w zależności od modelu, posiada 8 lub 16 płyt ze wspornikami w kształcie litery U do montażu węży gumowych do rozsiewu. Do wyboru rozsiewacze o różnej pojemności – 120 l, 230 l i 500 l.

Dzięki rozsiewaczowi LEHNER VENTO mieszanki dużych i drobnych nasion mogą być rozrzucone znacznie dalej niż za pomocą hydraulicznych maszyn.

Rozsiewacz LEHNER - POLARO

Rozsiewacz POLARO firmy LEHNER to urządzenie, które znakomicie sprawdza się podczas zimy. Może być zamontowane we wszystkich pojazdach z zasilaniem 12V (samochodach osobowych, quadach, ciężarówkach, ładowarkach). Wyposażony w mieszadło ze stali nierdzewnej.

Z rozsiewaczem POLARO firmy LEHNER rozsiejemy nie tylko sól, grys czy piasek, ale także inne nawozy. Dzięki bezstopniowej regulacji szerokości roboczej możemy regulować szerokość rozsiewu, w zależności od naszych potrzeb. Obsługiwany za pomocą panelu sterowania z siedzenia kierowcy, z wyjątkiem regulacji rozsiewu (ta ustawiana jest ręcznie). Do wyboru różne pojemności zbiorników – 70 l, 110 l, 170 l i 250 l.

Każdy z rozsiewaczy LEHNER może być wyposażony w dodatkowe elementy.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy z chęcią pomogą dobrać najlepszy rozsiewacz do nawozu LEHNER do Twoich potrzeb.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy ułatwić transport gnojowicy w Twoim gospodarstwie.